100 dní ve škole

I letos jsme v 1. B oslavili první stovku dní, které jsme strávili ve školních lavicích. Děti z první třídy baví čtení, daří se nám v matematice i při psaní. Čas utíká velmi rychle a my jsme toho od září zažili mnoho.

Koncem října jsme v naší třídě uspořádali Jablíčkový den. Díky pomoci maminek a babiček, které pro nás připravily občerstvení z jablíček v podobě moštu, závinu, křížal nebo muffinů jsme měli celý den provoněný jablíčky.

V říjnu jsme ještě stihli na naší škole společně oslavit Halloween. I tuto akci jsme si s prvňáčky užili. Ve třídě se to čarodějnicemi, upíry, kostlivci a černokněžníky jen hemžilo. 6. listopadu jsme se v 1. B změnili na piráty. Všechny děti přišly nastrojené v krásných kostýmech a celý den jsme ve třídě pracovali ve speciálních pirátských pracovních listech. Tento den se všem moc líbil.

Před Vánocemi jsme se v naší třídě věnovali výrobě adventních věnců. Všem se věnečky moc povedly a děti si je radostně odnášely s sebou domů.

Naše práce a úsilí za první pololetí bylo odměněno naším prvním vysvědčením. Pro děti to byl velký zážitek a všichni měli radost ze samých jedniček, které všichni na svých vysvědčeních našli.

Dostávám se na samý začátek mého povídání, a to oslavy 100 dní ve škole. Celý den jsme měli tak trochu jiné vyučování. Vše, co jsme se naučili, si děti procvičovaly na pracovních listech. Zde nás čekalo psaní, počítání, malování i křížovky. Podařilo se nám vyrobit i speciální brýle, které měly tvar 100.

Olga Zůnová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-02-100-dni-ve-skole/