20. Laťka Jitřní

Je to tady. Ve středu 8.2.2017 proběhl v tělocvičnách ZŠ Filosofská, šk. objekt Jitřní, už dvacátý ročník závodu ve skoku vysokém Laťka Jitřní. Zvítězit, bylo opravdu náročné. Závodu se zúčastnilo přes 200 mladých atletů z deseti škol Prahy 4. Ti soutěžili v deseti kategoriích od 1. až do 9. třídy.

Že se bude na co dívat, naznačilo už ranní klání těch nejmenších. Prvňáci do závodu nastoupili ještě před osmou hodinou ranní. Základní výšku 65 cm překonali hravě všichni. V bouřlivé atmosféře, kdy je přišli podpořit učitelé, spolužáci i děti z vyšších ročníků a rodiče si nejlépe vedl domácí Max Vohralík. Skočil 94 cm, což je druhý nejlepší výkon v historii tohoto závodu. Rekord této kategorie tak stále drží Nikola Moroz (nyní už 4.C), který v roce 2014 dokázal překonat ještě o dva centimetry vyšší laťku.

S přibývajícími hodinami, přicházeli na řadu starší a starší borci. Atmosféra v obou tělocvičnách by se dala krájet, došlo ovšem i na slzy zklamání, přestože diváci podporovali domácí o sto šest.

Vrchol závodu přišel krátce po dvanácté hodině, kdy si to rozdali osmáci s deváťáky. Za bouřlivé podpory spolužáků zvítězila Danča Kotková, která vynikajícím výkonem 155 cm atakovala na dívčí absolutní rekord Laťky.

Nejen Danča, ale i kolky v ostatních kategoriích tvrdě atakovaly rekordy, uznejte sami:
kat. 8.+9. tř.: Danča Kotková = výkon 155 cm (rekord Laťky činí 158 cm)
kat. 6.+7. tř.: Adéla Šimůnková = výkon 148 cm (rekord Laťky činí 151 cm – 12 let nepřekonáno!)
kat. 4.+5. tř.: Apolena Švábíková = výkon 135 cm (rekord Laťky činí 136 cm)
kat. 2.+3. tř.: Eliška Janošová = výkon 110 cm (rekord Laťky činí 112 cm)
a mezi prvňáčky i chlapec:
kat. 1. tř.: Max Vohralík = výkon 94 cm (rekord Laťky činí 96 cm)

Takové výkony zaslouží opravdu velkou pochvalu a uznání. Tak zase za rok na Laťce Jitřní!

Výsledky a fotografie jsou na stránkách závodu: http://latka-jitrni.webnode.cz/