7. A v Didaktikonu

Třída 7. A se v předvánočním čase zúčastnila workshopu na téma Jazyk a manipulace. Návštěvu vzdělávacího centra Didaktikon, který vznikl ve spolupráci Univerzity Karlovy a hlavního města Prahy, jsme podnikli jednoho mrazivého prosincového dne.

I přes nízké teploty jsme si mimoškolní akci užili. Nejprve vedly naše kroky na Staroměstské náměstí, kde jsme se pokochali výzdobou a vyfotili se u vánočního stromu, který se nám však do záběru nevešel celý, neboť měří 27 metrů.

Krátce jsme se zahřáli v Palladiu, a pak už nás čekalo příjemné uvítání ve 4.patře Kampusu Hybernská. Před samotným workshopem jsme se rozhlédli ve výstavních prostorách Didaktikonu, kde nás zaujali Simpsonovi ve vědě, interaktivní obrazovka na téma sociální sítě a mimo jiné i didaktické hry ze dřeva. Během přednášky jsme se dozvěděli důležité pojmy k tématu, jako je hoax a dezinformace.

Na závěr jsme objevili další naučná zákoutí vzdělávacího centra a víme tudíž, že se sem můžeme vrátit v rámci jiných předmětů, jako jsou např. Fyzika či Chemie.

Tak snad někdy příště na viděnou! 🙂

Zapsala tř. uč. Š.Vinařová

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2023-12-7a-v-didaktikonu