Anglie 2018 – 3. den

Kolem osmé hodiny ranní jsme se všichni sešli na parkovišti, jako každý den. Nastoupili jsme do našeho autobusu a vyrazili směr město Portsmouth. V přístavu jsem si prohlédli loď kapitána Nelsona jménem HMS Victory. Loď byla rekonstruována a uvnitř se nacházely přesné repliky vybavení. K nejzajímavějším částem lodi patřila kajuta kapitána Nelsona. Poté jsme měli možnost navštívit obchod se suvenýry nebo se občerstvit v kavárně.

Také jsme navštívili muzeum, ve kterém jsme se dozvěděli různé zajímavosti o bitvě u Trafalgaru. Později jsme vypluli na plavbu lodí po celém přístavu. Viděli jsme i jednu z největších armádních lodí. Po vystoupení z lodi jsme opustili přístav a zamířili do Chichesteru. Do skanzenu jsme dorazili za tři čtvrtě hodiny. Rozdělili jsme se do skupinek a podle mapy si určili trasu. Všechny stavby byly původní a velmi křehké. Prošli jsme si areál a získali nové zážitky .Za odměnu jsme si koupili sladkosti opět v kavárně. S rodinami jsme se potkali na parkovišti a po zajímavém dnu odjeli do náhradních rodin.

Přikládáme ještě pár fotek (Matěji a Vojto, díky!).

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-05-Anglie-2018-3-Matej/

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-05-Anglie-2018-3-Vojta/Všechny články ze zájezdu do Anglie 2018: