Basketbal – 8. a 9. třídy

Chlapci z 8. a 9. tříd vybojovali postup do finále Prahy 4 v basketbalu. Tým ve složení Matěj Klečka, Martin Kober, Patrik Besperát, Miroslav Bella, Miroslav Koucký, Alexandr Polák, Adam Česák, Vojta Cihlář, Robin Adamec uspěl v obou utkáních ve skupině, když si nejprve poradil vcelku jasně se ZŠ Na Líše (36:6) i se ZŠ Kunratice (26:4). Tyto dvě vítězství znamenali první místo ve skupině. O postup do finále Prahy 4 jsem se tak utkali s druhým týmem z druhé skupiny což byla ZŠ U Krčského lesa. O poznání basketbalovější utkání jsme dokázali rozhodnout velmi dobrou hrou v obraně. Kluci se na hřišti pravidelně střídali a všichi dobře týmově bránili. Kdybychom přidali trochu více přesnosti ve střelbě, mohl být výsledek ještě jasnější. I tak po výhře 16:7 postupujeme do finále Prahy 4 v Basketbalu.

Děvčata 8. a 9. tříd sehrála svoje zápasy o postup do Finále Prahy 4 v basketbalu o týden později. Ve čtvrtek 10.11. je čekala kvalifikační skupina na ZŠ Plamínkové. Tým ve složení Adéla Kutílková, Kristýna Koberová, Sofie Konvalinová, Daniela Kotková, Nikola Besperátová, Petra Andresová a Michala Andresová do turnaje skvěle vstoupil, když přímo deklasoval ZŠ Na Líše (36:0) i ZŠ Poláčkova (52:0). O vítězy ve skupině tak rozhodovalo utkání se ZŠ Plamínkové. I přesto, že narozdíl od našeho týmu měli holky z Plamínkové několik basketbalistek, bylo utkání velmi vyrovnané. Celý první poločas jsme vedli. Bylo tomu d íky dobré obraně ale i díky několika velmi štastným střelám. V druhém poločase jsme ovšem udělali v obraně několik chyb a holky z Plamínkové otočily skóre ve svůj prospěch. Na konci už našim holkám chyběli síly na obrat. Výsledné skóre 16:23 ukazuje, že se hrálo vyrovnané utkání. I druhé místo nám však stačí k postupu do finálového turnaje Prahy 4 v Basketbalu.

Oběma týmům k postupu gratulujeme a přejeme ať se daří i ve finále Prahy 4.