Basketbal – Finále Prahy 4

Ve čtvrtek 24.11. se žáci naší školy z 8. a 9. tříd zúčastnili finálového turnaje Prahy 4 v basketbale. Účast na tomto turnaji si vydobyly pouze 4 nejlepší týmy Prahy 4 a už samotný postup tak byl úspěchem, obzvláště přihlédneme-li k faktu, že v našem školním týmu je pouze jeden basketbalista, který hraje závodně. Ostatní členové týmu jsou „basketbalisty amatéry“.

I přes bodový rozdíl ve skóre v prvních dvou utkáních jsme se v konkurenci ostatních škol neztratili. Postupně jsme se utkali se ZŠ Jižní, ZŠ Ohradní a ZŠ Plamínkové, které ve svých týmem měly vždy většinu baskeťáků. Naše kolektivní a někdy dosti neortodoxní pojetí hry proti baskeťákům ostatních týmů fungovalo a zvládli jsme odehrát vyrovnaně všechna tři utkání. Hlavně souboj o třetí místo ze ZŠ Jižní byl velkým dramatem, které dospělo až do prodloužení. V tom jsme sice v úvodu vedli, ale naši soupeři dokázali vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch přesnými střelami z dlouhé vzdálenosti.

ZŠ Jižní vs. ZŠ Filosofská – 29 : 13 (16:9)
ZŠ Ohradní vs. ZŠ Filosofská – 32 : 18 (17:11)
ZŠ Filosofská vs. ZŠ Plamínkové – 24 : 27 (11:13, 21:21) po prodloužení

I přes 3 porážky odcházíme z turnaje s hlavou nahoře, protože jsme si dokázali, že basketbal hrát umíme i proti velmi dobrým soupeřům. Hráči Alexandr Polák, Martin Kober, Miroslav Bella, Miroslav Koucký, Michal Vlasta, Adam Česák, Robin Adamec a Vojta Cihlář určitě zaslouží pochvalu za bojovnost a výkony ve všech třech utkáních.