Branně-historická soutěž o Pohár ministra obrany ČR

Battlefield je dvoukolová branně-historická soutěž. Soutěžící v ní musí předvést jak své fyzické vlastnosti, tak i vědomosti z naší historie. Základní kola probíhají na 11 místech celé republiky. Nejlepší z těchto základních kol postoupí do celostátního finále.

V Praze se do projektu zapojila také čtyři družstva naší školy. Jejich úkolem bylo předem připravit velkou papírkovou prezentaci o Bohumilu Menšíkovi – telegrafistovi Československého zahraničního vojska v Anglii. Příprava a vypracování prezentace zabrala mnoho času a úsilí. Její provedení, vč. nápaditosti a přínosu pro soutěžící, nám přineslo značný bodový zisk.

Další úkoly byly jak vědomostního, tak i sportovního rázu. Hodně záleželo na nalezení vhodné taktiky při výběru témat a na logických úvahách při řešení problémových situací.

V závěru bojů jsme si s radostí vyslechli hodnocení. Naše družstvo bylo nejlepší v Praze, a proto postoupí do celostátního finále. To proběhne ve středu 14. 6. 2017 v Olomouci a bude věnováno operaci Anthropoid (atentátu na Heydricha), od které v květnu letošního roku uplyne 75 let. Už nyní tak musíme začít s přípravou na finálové klání.

Také ostatní naše týmy předvedly kvalitní výkony. Věnovaly spoustu času při tvorbě prezentací. Jejich snaha si zaslouží patřičný respekt a uznání.

David Gajdošík, organizátor soutěže

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-05-Branne-historicka-soutez-Battlefield/