Chladné plavecké závody

Více než plavecké závody připomínala soutěž ve venkovním bazénu v Podolí klání otužilců. Slabých dvanáct stupňů prověřilo nejen samotné závodníky, ale i jejich doprovod, jenž vyhledával každý nahodilý paprsek slunce. Po zjištění, že voda je dvakrát teplejší než chladný ranní vzduch, preferovala většina plavců raději „pobyt“ v ní oproti nehostinnému břehu.

Reprezentanti naší školy se však nenechali takovou drobností nijak vykolejit a hned od prvních rozplaveb dokazovali svoji sílu. Konečný výčet dvou pátých (Litošová, Šrámek), dvou čtvrtých (Procházková, Prchlíková), dvou třetích (Čermáková, Burdová), jednoho druhého (Mikuda) a dvou prvních míst (Štěpánek, Kružík) tomu dal za pravdu.

Závěrečná štafeta, kdy jsme skončili sice čtvrtí, ale pouze za jedinou specializovanou školou na plavání, jenž měla v závodu hned tři družstva na prvních místech, byla důkazem vynikající plavecké techniky našich „lachtanů“.

Skvělý výkon a velká pochvala všem zmrzlíkům.

Robert Medřický

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-06-Chladne-plavecke-zavody/