Dělám víc, než musím

Dne 9. června 2016 proběhlo ve společenském sále Nuselské radnice slavnostní vyhlášení osmého ročníku projektu městské části Praha 4 pod názvem „Dělám víc, než musím“.

Tomáše Jareše, žáka 7.D, jsme vybrali jako reprezentanta naší školy pro jeho dovednosti, skromnost, pomoc ostatním. Upravil webové stránky školy, na které aktuálně vkládá fotografie. Vytvořil aplikační rozhraní pro tvorbu, editaci a prohlížení školních rozvrhů jednotlivých tříd včetně suplování a odpadlých hodin, pomohl s propagačním letáčkem o naší škole – origami. Graficky zpracoval program na školní akademii, natáčí na videa školní akce, technicky pomohl našim deváťákům při rozlučce se školou, sestříhal hudbu, vytvořil s každým deváťákem jeho fotomedailonek.

Je autorem Portálu pro podporu výuky v naší škole – interního vzdělávacího systému na bázi sdílení souborů a materiálů k výuce. Do systému má přístup každý učitel a žák školy. Jednoduše lze mezi sebou sdílet soubory či materiály k výuce, jako jsou třeba prezentace, testy, doplňovací cvičení nebo interaktivní SMART prezentace.

Je autorem internetového projektu MůjSkript.cz. Jedná se o veřejnou sbírku skriptů, kde naleznete různé tipy na programování a psaní webových stránek. Zabývá se hlavně technologiemi CSS, PHP a MySQL, dále také HTML, JS a serverovými konfiguracemi.

Web se zaměřuje především na začátečníky a obsahuje různé zajímavé skripty nebo vychytávky pro tvorbu webu. Není to učebnice! Jde o projekt, na kterém může kdokoliv publikovat zdrojové kódy, které třeba někdy potřeboval a myslí si, že by se mohly hodit i někomu dalšímu. Své znalosti a dovednosti poskytuje dalším uživatelům zdarma.

Můžeme využívat také Generátor křížovek v PHP. Stačí zadat tajenku a skript si sám vybere potřebná slova z databáze a vytvoří vám kompletní křížovku pro vyplnění s vygenerovaným odkazem. Databáze slov je zatím malá, zkuste třeba jako tajenku zadat slovo „kočka“.

Za své práce získal řadu ocenění:
3. místo v krajském kole hl. m. Prahy soutěže JuniorErb 2016, Hlavní město Praha, Český zavináč
2. místo v celorepublikové soutěži Junior Web – mladší (2015)
Zúčastňuje se školních, obvodních soutěží v PC dovednostech.
Nikdy neodmítne toho, kdo potřebuje jeho radu, pomoc v technické oblasti. Je s námi trpělivý.
Tomáš se stal zaslouženě oceněným žákem a my mu přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Článek Dělám víc, než musím

vedení školy