Den plný koloběžek a kol slavil úspěch

Pěší den v pátek 15. září se vydařil nad očekávání. Do objektu naší školy v Jitřní ulici nedorazil ani jeden žák autem! Něco takového jsme tu ještě neviděli.

Akci jsme pořádali v rámci projektu Bezpečné cesty do školy. To proto, že červnový průzkum ukázal, že do naší školy rodiče vozí automobilem denně neuvěřitelné dvě třetiny dětí. Sdružení Pražské matky, které s námi v projektu spolupracuje, výsledek průzkumu pořádně zaskočil. Je to totiž nejvíce v Praze. Dosavadní rekord v ostatních pražských základních školách byl dvacet procent dětí dojíždějících automobilem.

Všechny děti, které v pátek dorazily pěšky, na koloběžkách, skateboardech i na kolech, si to pořádně užily. Naši deváťáci jim rozdávali reflexní prvky, zpívalo se a tančilo (největším hitem byl samozřejmě šlágr babypunkové kapely Kašpárek v rohlíku „Čůrej se a čůrej tam“) a hlavně jsme si všichni moc pochutnali na koláčích, buchtách a šátečcích, které napekly maminky našich dětí. Moc za ně děkujeme!

Akci ocenily i Pražské matky. „Byly jsme fascinované, kolik rodičů se zapojilo a napeklo dobroty, jaké krásné plakáty děti vytvořily a především, jakou se na obou objektech vaší školy ve Filosofské i v Jitřní podařilo vytvořit pozitivní atmosféru,“ napsala nám v dopise Blanka Klimešová, která s námi projekt realizuje. Věří, že se smysl pěšího dne podařilo naplnit a ukázat dětem i rodičům, že se do naší školy vůbec nemusí jezdit autem. Proč? Protože je to ekologičtější a bezpečnější!

Sylva Bártková, garant projektu

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-09-Den-plny-kolobezek-a-kol-slavil-uspech-Jitrni/