Deváťáci pro naše prvňáčky

V pátek 26.5. se na naší škole uskutečnil den dětí pro 1. a 9. ročníky, který byl zaměřen na téma ekologie. Naše škola usiluje o získání titulu EKOŠKOLA, a z tohoto důvodu byl tento den zaměřen právě na třídění odpadů, znečištění naší planety, na možnosti šetření energiemi a vodou, a celkově na šíření informací ohledně šetrného chování k naší přírodě.

Nejdříve si žáci 9. ročníku připravili pro prvňáčky různé prezentace a činnosti na téma ekologie, aby se žáci s daným tématem seznámili a věděli, co je bude v areálu školy čekat za stanoviště.

Po první vyučovací hodině se všichni přemístili ven, kde už na prvňáčky čekalo
15 stanovišť, na kterých plnili různé pohybové i vědomostní aktivity. Mezi stanovišti nechyběl běh, střílení na bránu, opičí dráha ale i skládání domina, pexeso, různé kvízy, omalovánky, pantomima či ochrana ohrožených druhů zvířat.

Všichni žáci si tento den velmi užili a společně strávili zábavně-naučné dopoledne, které bylo přínosem jak pro 1. ročníky (žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací, a to v jiném než školním prostředí), tak i pro 9. ročníky (žáci si zkusili roli učitele a organizátora při práci s malými dětmi).

Nováková Šárka

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-06-Devataci-pro-nase-prvnacky/