Divadelní představení Lipany

Začátkem března navštívily třídy 3. C  a 4. D divadlo Minor. Jak se dětem líbilo představení? Přečtěte si hodnocení žáků 4. D.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z představení.
https://www.minor.cz/repertoar/lipany/

Ve čtvrtek 9. 3. 2017 jsme s třídou 4. D  navštívili divadlo Minor, kde jsme zhlédli představení Lipany. Hra se odehrávala v období husitství, do kterého byl zasazen příběh husity Jana Tlamky a jeho ženy Marie. Celá hra byla doprovázena dvěma vypravěči a skupinou čtyř muzikantů.
Divadelní představení bylo vtipné a poučné, proto se mi moc líbilo.
Michael Bartoš, 4. D

Ve  čtvrtek  9. 3. 2017  jsme  navštívili divadlo MINOR. Díky  naší paní  učitelce  jsme  měli veliký  zážitek. Vešli  jsme  dovnitř a  uviděli  jsme  červeného  skřítka  s velikým  nosem.

Na  představení  LIPANY  už jsem se nemohla  dočkat. Dobrodružný  příběh  se mi moc líbil.
Vypráví o božím bojovníkovi, jak  prožil  husitskou válku.
Moc  děkuji  paní  učitelce  za  krásný  výlet!!!!!
Terezka Chroustová, 4. D

Ve čtvrtek 9. března 2017 byla třída 4. D v divadle Minor na divadelním představení Lipany.
Divadelní hra se odehrává v 15. století, kdy se část husitů vzbouřila proti těm, kteří chtěli stále válčit.
Hlavní hrdinou této hry je husita, voják Janek Tlamka, který  vypráví celý svůj životní příběh. Dle mého názoru neměl jednoduchý život.
Jako malému mu zemřeli rodiče na mor. V dospělosti se oženil s Marií a narodil se jim syn Ondřej. Když Ondřej vyrostl, Janek odešel do války. Ondřej potají utekl z domova, aby svému otci pomohl bojovat. Po dvou letech bojů však Ondřeje zasáhl šíp a zemřel.
Když se Janek z bitvy vrátil domů, jeho manželka Marie navrhla, aby si koupili menší pole a žili spolu šťastně a v míru. Bohužel po pár letech Marie také zemřela a Janek Tlamka zůstal sám. Poté byl povolán do bitvy u Lipan, ve které padl. Dostává se do nebe, kde se setkává se svou ženou Marií a synem Ondřejem.
Představení bylo moc hezké, ale smutné. Byl to příjemný zážitek a už se těším, až společně s celou třídou a paní učitelkou podnikneme další výpravu za poznáním.
Adéla Mužíková, 4. D

Byl jsem zklamaný z cesty, protože jsme nejeli mojí oblíbenou tramvají. Dobrá nálada se mi vrátila v divadle MINOR. Moc se mi líbila herna v areálu divadla. Herci, kteří hráli v představení Lipany, měli moc hezké oblečení.
Divadelní  hra se mi líbila. Moc se těším na další představení.
Štěpán Brabec, 4. D

Představení se konalo v divadle Minor. Od školy jsme jeli hned ráno, autobusem a pak tramvají na Karlovo náměstí.
Nejprve jsme šli na hřiště, které bylo v budově divadla. Byla tam obří ulita, kterou se prolézalo skrz, nebo dutý strom. Potom jsme si šli odložit bundy do šatny.
Na začátku jsme si vysvětlovali, před kolika generacemi se bitva u Lipan odehrála.
Potom z vozové hradby vylezl husitský voják. A ten si našel manželku, která poslouchala Husovo kázání. Když mistra Jana upálili, rozhodli se Janek a Marie, že se přestěhují do města Tábor a tam se jim narodilo dítě.
Potom pod vedením Jana Žižky šli bojovat proti křižákům. Když Žižka umřel, vedl husity Prokop Holý. Poté, co se vrátili z bitvy, šel ještě jednou do boje, kam tajně utekl i jejich synek, který tam zahynul. A po nějakém čase byli poraženi i husité.
Představení se mi líbilo, protože bylo napínavé, ale i smutné.
Bětka Naňková 4. D