Dopis od naší Hezal – září 2021

Moji drazí učitelé a přátelé ze ZŠ Filosofská,

začínám svůj dopis tím, že posílám mnoho pozdravů vám a vašim rodinám. Už od vás nemám delší dobu žádné zprávy, tak doufám, že jste v pořádku a šťastní.

V mém posledním dopise jsem zmiňovala, že se budu připravovat na zkoušky ze dvou předmětů, v kterých se mi v 10. třídě moc nedařilo. Kvůli epidemii covid jsem se nemohla účastnit normálního vyučování, ale navštěvovala jsem soukromé lekce a připravovala se na zkoušky. K mému překvapení vláda kvůli druhé vlně covidu zrušila naše závěrečné zkoušky. Takže všichni studenti postoupili do vyššího ročníku. Dokonce jsme ani nedostali závěrečná vysvědčení. Proto nedostanete z kanceláře školy moje závěrečné vysvědčení, jak tomu doteď bývalo. Snad vám bude stačit můj dopis a moje nová fotka.

Centrum Udupi chtělo pro nás, sponzorované děti, zorganizovat letní tábor, ale kvůli druhé vlně covidu ho museli zrušit, protože vláda vydala přísná pravidla a zakázala shromažďování a shlukování lidí. Tak jsme přišli i my o náš tábor. Nevíme, jak dlouho pandemická situace potrvá. A jen doufáme v normální školní docházku, ale nikdo nedokáže říct, co bude nazítří.

Doma to není moc dobré, mému otci se nedaří dobře. Otec měl nehodu, při které si ošklivě zlomil nohu a nelepší se to. Nedokáže chodit bez pomoci jiné osoby a musel úplně přestat pracovat.

Jsem moc ráda, že jsem postoupila do vyššího ročníku. Jsem teď v 11. třídě, což je přípravka na univerzitu. Vybrala jsem si umělecky zaměřené předměty. A chci udělat vše, abych uspěla.

O mých studijních zážitcích a vystoupeních napíšu detailněji v příštím dopise.

Myslím, že i vy jste teď měli poměrně horké počasí během jara a léta. Doufám, že jste si užili vaše letní výlety. Neumím si úplně představit, jak trávíte léto, ale jsem si jistá, že si ho užíváte.

Budu ráda, když si na mě občas vzpomenete a posílám vám všem svou lásku a sympatie.

Uzavírám svůj dopis a posílám vám sladké polibky.

Vaše drahá dcera
Hezal Lobo

(Přeložila Jaroslava Davidová)