Dopis od naší Hezal

Nejdražší přátelé ze ZŠ Filosofská,

opět se vám ozývám s mnoha pozdravy a polibky a přeji vám spolu s mými rodiči, sestrou a bratrem prostřednictvím tohoto dopisu vše dobré. Píšu vám po dlouhé době a vím, že mnoho měsíců uplynulo od posledního z mých dopisů. Dozvěděla jsem se, že ve vaší zemi míváte chladné zimy a že mnohde klesá teplota opravdu nízko. Je to pravda? Jakou jste měli minulou zimu? Modlila jsem se za vás a vaše bezpečí. My měli letos také chladnější zimu než obvykle. A léto je úmorné a únavné. Naštěstí už máme horké dny za sebou a očekáváme déšť. Letos teploty dosáhly nevídaných stupňů a vyloženě nás mučilo horko. I proto se těšíme na déšť, který přinese lepší časy a zavlaží naši zem.

Během léta, koncem března, jsem skládala závěrečné zkoušky ze 7. ročníku. Připravovala jsem se na tyto důležité zkoušky a vcelku jsem uspěla a mám dobré známky. Jsem ráda, že budu moci postoupit do 8. třídy a učit se nové věci. I moji rodiče jsou na mě pyšní a všichni vám moc děkujeme za vaši podporu, díky které můžu studovat a dostávat od školy vše, co ke studiu potřebuju. Moje školné bylo zaplaceno a dostala jsem potřebné pomůcky ke studiu. Studium mě baví a zkouším se zlepšit.

I naši rodiče strávili jeden den v centru. Kromě jiného se dozvěděli, že je nutné chránit životní prostředí a předcházet jeho ničení. Já jsem se zúčastnila jednodenního soustředění v Udupi Centre. Přijelo tam mnoho dětí z různých míst. Byla jsem šťastná, skamarádila jsem se s mnoha z nich a vše šlo hladce. Užívala jsem si množství venkovních her. I část ve třídě byla fajn. Byli jsme rozděleni do menších skupinek a měli možnost diskutovat o mnoha různých tématech. Také jsme se učili komunikovat mezi sebou a povídali si o vztazích. Na konci jsme mohli vyjádřit své mínění o tomto tématu. Všechno se mi moc líbilo.

Než ukončím můj dopis, spolu se svými rodiči vám posílám spoustu lásky a letních přání. Přejeme vám radost, úspěchy a dobré zdraví v nadcházejících dnech a zvláště v létě. Napište mi, prosím, o vaší škole a o tom, jak studujete. Těším se, co se o vás dozvím.

Vaše milující kamarádka
Hezal Lobo

Přeložila Jaroslava Davidová