EDISON – 1. den na Jitřní

V pondělí 18.9.2017 k nám přijeli Edisoni. S cizinci z různých zemí jsme se všichni seznámili chvilku po začátku vyučování v tělocvičně.

Druhou hodinu jsem šla do hudebny, kde prezentovala studentka z Jordánska krásnou prezentaci o své zemi. Díky našim skvělým překladatelům z 9.A a 9.B páťáci rozuměli všemu, co říkala.

Dále jsem navštívila učebnu zeměpisu, kde se zrovna nacházela třída 5.B se studentkou z Rumunska.

Student, který přijel až z Maroka byl s dětmi z 4.B v učebně fyziky. Když jsem přišla do učebny, zrovna vyvolával žáky k tabuli a vybízel je, aby na tabuli napsali každý své jméno, které pak přepsal do svého rodného jazyka. Žáci byli pozorní a aktivně se hlásili.

V počítačové učebně povídala žákům 4.A o své kultuře studentka z Kypru. Ukazovala také tradiční tance její země.

O přestávce se mohli studenti posilnit jídlem a pitím v naší „denní místnosti“.

Po přestávce jsem navštívila žáčky 1.A, kteří právě sledovali prezentaci o Turecku. mě osobně se tato prezentace líbila ze všech nejvíce. Po prezentaci si děti zahráli hru „Htis or That“, což je po přeložení do češtiny něco jako „To nebo Tohle“. Ze začátku byly děti zmatené a nevěděly co dělat. Po chvíli ale hru pochopily a bavila je tak, že nechtěly hru ukončit.

Jako poslední jsem navštívila žáky 8.B, kteří si pouštěli prezentaci o Iránu. Studentka byla velmi milá a všechno žákům během prezentace dobře vysvětlila.

Myslím, že můžu mluvit za všechny žáky, že mě dnešní den opravdu bavil a moc se těším na další dny s Edisony.

Erika Šolcová, 9.A

K EDISONU 2017 doporučujeme také tyto články: