EDISON – 3. den na Jitřní očima žáků 7.A

Zatím nejvíce se nám líbilo Turecko. V prezentaci bylo spoustu zajímavých videí a dalších zajímavých informací Hráli jsme i zábavnou hru, při které jsme se měli seřadit do řady podle narození a přitom nemluvit.
Líza s Danem

 

Dozvěděli jsme se, že rumunská vlajka má červenou, modrou a žlutou barvu. Žije tam 20 milionů obyvatel, z toho je 99% křesťanů. Má devět krajů. Dozvěděli jsme se zajímavé informace, např. že na hroby píší zábavné historky o jejich životu. Mají nejlepší silnici na světě. Podle pověsti žijí ve městě Transylvánie upíři.
Anička a Róza

 

Je to moc super dozvědět se něco o jiné zemi.
Oliver a Honza

 

Turecko představila mladá studentka z vysoké školy z Istanbulu. Nejvíc se nám líbila prezentace. Dozvěděli jsme se, že Turecko má z obou stran moře. Jmenují se: Černé moře a Středozemní moře. Dozvěděli jsme se, že tam je most, který dělí Asii a Evropu.
Martin a Ondra

 

Mně se líbilo, když vyprávěla o Istanbulu. Mají tam hodně velkých kostelů i most, který svítí v noci. Když jsou svátky, berou si slavnostní oblečení, které nosí jen na svátky a na svatby.
Valča

 

Slečna z Turecka nám vyprávěla o jejich kultuře a jídle. Pouštěla nám videa, právě o zemi, ve které žije. Taky se nás ptala na různé otázky. Na konci jsme s ní hráli různé hry.
Eliška a Valča

 

O Turecku nám vyprávěla mladá studentka z vysoké školy. Říkala nám o tureckých jídlech, což se mnohým z nás líbilo, a o jejich svátcích. Např. Ramadán znamená, že muslim by od východu slunce až do západu neměl jíst. Není to ale povinné. Ona to tento rok vydržela pouze 5 dní.
Poté vyprávěla o zajímavostech a o hlavním městě Istanbul, které je na kraji Evropy. Zbytek Turecka je v Asii.
Ondra a Patrik

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-09-EDISON-3-den-na-Jitrni/

K EDISONU 2017 doporučujeme také tyto články: