EDISON – 4. den na Filosofské (Rumunsko)

Rumunsko

V učebně hudební výchovy na nás čekala Beatris, která k nám přijela z Rumunska.  Hlavním městem této krásné země je Bukurešť, kde se jako ve většině zemí mluví rumunsky. Bea nám vyprávěla o známých osobnostech, například o Drakulovi, a říkala, že je Rumunsko dobré v gymnastice, rumunské gymnastky vyhrávaly hlavně v době komunismu.

Druhé největší město se jmenuje Cluj, zde se konají nejznámější festivaly Rumunska. V této zemi můžeme vidět 2. největší budovu na světě – budova parlamentu, a obrovskou knihovnu, ve které je okolo 10 000 knih.

V Rumunsku mají spoustu tradic, například tance – dragobetele, sanzienele, brasoveanca, tento tanec jsme si mohli vyzkoušet.

Bea byla velice milá a sympatická, hodina nás moc bavila a rychle uběhla.

Kristina Šedivá, Petra Spodniaková a Denisa Dvořáková, 8. D

 

K EDISONU 2017 doporučujeme také tyto články: