EDISON – 4. den na Jitřní

Projekt Edison je tradiční akce ve škole, kdy přijedou cizinci z různých zemí a představují nám svou zemi.

V letošním roce k nám zavítali mladí lidé z Rumunska, Íránu, Turecka, Jordánska, Kypru a Maroka. Projekt nám dětem pomáhá k lepšímu dorozumívání anglicky, k poznání kultury v jiných zemích. Přednášky jsou zábavné, odehrávají se v interaktivních učebnách, kde nám každý cizinec předvede prezentaci o své zemi.

O strávených hodinách s nimi si i zatancujeme jejich národní tance, také nám dávají ochutnat sladkosti ze země, ze které pocházejí, většina sladkostí má velmi specifickou chuť, například bonbon z Íránu nám všem připomínal chuť kuřete na medu.

U přednášky z Jordánska jsme si mohli vyzkoušet jejich tradiční oblečení a u většiny cizinců si na konci zahrajeme hry, které ještě neznáme a po hodinách si můžeme i popovídat, o jejich zemi, o nich a vlastně o všem co nás zajímá.

Myslím, že u většiny z nás návštěva cizinců probudila zájem se do některých z těchto zemí podívat. Projekt Edison se mi moc líbí a je to pěkné zpestření školního roku.

 

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-09-EDISON-4-den-na-Jitrni/

K EDISONU 2017 doporučujeme také tyto články: