EDISON – 5. den na Filosofské (Rozloučení a Egypt)

Rozloučení s EDISONEM

Tento týden se konal na naší škole projekt Edison se studenty ze zahraničí. Každý z nich si pro nás připravil prezentaci, někteří i velmi zábavný program. Neměli jsme sice možnost navštívit všechny „země“, ale z toho, co jsme viděli, nás velmi zaujali například lektoři z Íránu a Ázerbajdžánu, určitě věnovali přípravě spoustu času a navíc z nich „sálala energie“. Akce Edison nám přinesla mnoho užitečného a zábavného, například:

  • procvičení angličtiny
  • rychlokurz některých základních slovíček a frází v jejich jazyce
  • rozšíření zeměpisných znalostí
  • seznámení se státními symboly a tradicemi
  • odbourávání některých předsudků
  • seznámení se s tamními kulturami
  • lekce národních tanců (dokonce i některé paní učitelky si s námi zatančily J)
  • celkové zpestření běžné výuky

V pátek ve 13 hodin jsme se sešli v tělocvičně, abychom se s našimi novými přáteli rozloučili.

Po děkovacích proslovech paní učitelek dostali slovo „Edisoni“. Maročanka se doslova vrhla po mikrofonu. Její proslov byl velmi temperamentní. I ostatní se s námi velmi srdečně rozloučili. Na závěr jsme se celá škola s Edisony vyfotili. Bylo to velmi dojemné a nezapomenutelné.

Děkujeme všem! 🙂

Za všechny žáky
Anna Bryndová, Viktorie Špronglová, Caroline Hanna, Kristina Šedivá, 8. D
Egypt

Měli jsme přednášku ze sluncem prosluněného Egypta. Egypt je velice zajímavá země v končinách Severní Afriky. Egypťanka jménem Yousra nám vyprávěla báje své země a zasvětila nás do jejích tajů.

Kamran Sadigov
(Ázerbájdžán)

Egyptské hlavní město je Káhira. Touto tajemnou zemí protéká řeka Nil. Tato slunečná země sousedí s Libyí a Súdánem. V Egyptě je 95 608 045 obyvatel. Moře sousedící s Egyptem jsou: Rudé a Středozemní. Tato moře jsou světově proslulá svou faunou, a proto na jejich prosluněné pláže jezdí každý rok velký počet turistů za šnorchlováním.

Jejich hlavním jazykem je arabština a francouzština. Typickým egyptským jídlem je např. kofta, kebab, falafel nebo pita chléb aysh.

Čas strávený s „Egyptem“ nám rychle utekl a moc nás potěšil.

Adéla Mužíková, Adéla Kucková, Jakub Slunečko a Jan Kolínský, 5. D

 

 

 

 

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-09-EDISON-5-den-na-Filosofske/

K EDISONU 2017 doporučujeme také tyto články: