Projekt EDISON 2020 – zahájení

V pondělí 24. 2. 2020 jsme se všechny třídy shromáždily v 8:15 ve velké tělocvičně. Paní ředitelka zahájila akci proslovem a přivítáním zahraničních studentů, kteří už stáli pod svými vlajkami. Studenti přijeli z různých koutů světa, aby nás seznámili s reáliemi svých domovských zemí a zároveň nám dali možnost procvičit se v angličtině. Čekají nás tentokrát tyto země:

  • Indie
  • Taiwan
  • Čína
  • Turecko
  • Chile
  • Indonésie

Paní učitelka Davidová přeložila přivítání paní ředitelky, aby tomu rozuměli i naši anglicky mluvící hosté. Také ujistila žáky 1. stupně, že jim projekty připravené zahraničními studenty budou překládány našimi již jazykově zdatnějšími osmáky a deváťáky. Hned poté se všichni studenti představili. Následovalo hudební vystoupení tří žáků z různých ročníků, zazpívala tam i spolužačka od nás ze třídy 7. A.

Po zahájení se žáci plni očekávání odebrali do svých tříd a týdenní projekt, který na naší škole probíhá letos již počtvrté, mohl začít.

Třída 7. A

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2020-02-EDISON-2020-1-den-zahajeni/
K projektu EDISON 2020 doporučujeme také tyto články: