Projekt EDISON 2020 – Indie

Na začátku prezentace jsme se sami snažili posbírat informace o Indii. Jako další bod programu jsme zhlédli krátký zajímavý dokument o krásách a zvycích Indie s názvem Incredible India (Neuvěřitelná Indie). Připomněli jsme si, že je sedmým největším státem světa s druhou nejvyšší hustotou zalidnění. Už ze zeměpisu víme, že každá vlajka má nějaký svůj význam, dnes jsme si vysvětlili tu indickou. Pro některé poté přišla ta zábavnější část, mohli jsme si totiž vyzkoušet jejich národní tanec a naučit se pár slovíček.

Druhou hodinu jsme se věnovali blíže kultuře a hlavně zajímavostem, např:

  • 80 % lidí v Indii nejí vůbec maso z důvodu náboženství
  • 10 Kč je 30 INR (indických rupií)
  • Svatby se uzavírají ve velmi nízkém věku
  • V Indii se nachází Golden Temple, jenž živí zdarma 20 milionů lidí
  • Ženy v Indii si nejsou rovny s muži a mají daleko méně práv než oni

Velmi nás zaujala informace, že slavný Tádž Mahal postavilo 20 000 lidí a poté jim byly useknuty ruce, aby už nikdy nemohli postavit něco tak krásného.

Kultura v Indii je velmi rozmanitá a zachovává se už po mnoho staletí.

Třída 8. D

Foto: Pavla Peroutková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2020-02-EDISON-2020-2-den-Indie/
K projektu EDISON 2020 doporučujeme také tyto články: