Edisoni jsou zpět!

Rok se s rokem sešel a máme je u nás zas! Od pondělí na naší škole hostíme návštěvu z nejmilejších – studenty zahraničních vysokých škol v rámci projektu Edison. Už teď jsou z nás kamarádi. Letos přijeli studenti a studentky z Jordánska, Rumunska, Maroka, Turecka, Kypru, Íránu, ale i z Ázerbajdžánu, Egypta a dalších zemí.

Je s nimi velká legrace a hlavně se dozvídáme spoustu věcí o životě v dalekých krajinách. Baví to všechny od prvních až do devátých tříd. Mimochodem, právě naši deváťáci mají velkou zásluhu na tom, že se s našimi Edisony domluvíme. Hovoří se anglicky a oni nám ostatním překládají. A že jim to jde!

Jedinou výjimkou bude v pátek návštěva studentky z Turecka v 5.C. Tahle třída totiž překladatele z devítky ani trochu nepotřebuje. Role se ujme jeden z žáků Erim, který vyrůstá v dvojjazyčné česko-turecké rodině, takže turecky mluví jako česky! To je pořádná výhoda, co říkáte?

Rozvrh návštěv Edisonů v jednotlivých třídách naší školy je pečlivě naplánován tak, aby skoro každý navštívil skoro každou třídu. Takže na konci týdne budou všichni žáci naší školy vědět třeba to, jakou dobrotu ochutnat, až přijedou do Maroka, nebo Jordánska, jak vypadají pyramidy v Egyptě, nebo třeba, jak se žije v zemích, v jejichž sousedství se zrovna válčí. A to je hodně důležité.

Sylva Bártková, garant projektu

 

K EDISONU 2017 doporučujeme také tyto články: