Environmentální výchova a krása letu dravých ptáků

Již počtvrté k nám zavítala společnost Zayferus s přehlídkou dravých ptáků různých velikostí, barev a dovedností.

Přijeli nám ukázat 30 různých druhů dravců. Byli tu zastoupeni malí draví ptáci, například poštolky, ostříž a další. Z velkých dravců jmenujme sokoly, káně, luňáka, orly, supy, sovy, sýčka, výra velkého…

Z vyprávění jsme se dozvěděli zajímavosti ze života dravců. Následně nás „prozkoušeli“, a ti z nás, kteří pozorně poslouchali výklad k různým druhům dravců, mohli vyhrát pěkné ceny jako třeba volnou rodinnou vstupenku do areálu Lednického parku, pexeso s obrázky dravců, případně si vypustit dravce jako sokolník.

Poté došlo asi na tu nejlepší část programu – letové ukázky dravců. Dravci při letu útočili na atrapy zvířat tažené navijákem, létali nám nad hlavami, někteří se naopak docela vzdálili. V neposlední řadě si také někteří z nás zkusili, jaké to je, když vám na ruku dosedne dravec.

Na úplný konec nám předvedli ukázkový let nejrychlejšího dravce – sokola stěhovavého.

Akce s dravci proběhla organizovaně, byla perfektně připravená a my jsme si tak odnesli krásné zážitky.

Václava Mašková

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-05-Zayferus-dravci/