Halloween na ZŠ Filosofská

Dne 21.10.2016 se naše třídy a chodby již o rána hemžily nejrůznějšími příšerkami a strašidelnými tvory. Dokonce i někteří učitelé se proměnili v ještě děsivější stvoření, než jakými obvykle jsou. Během velké přestávky se naše monstra přemístila do velké tělocvičny, kde začaly oslavy.

Každá třída během dne vybrala dvě nejlépe zohavené příšery, aby je reprezentovaly na přehlídce masek. Porota to ani letos neměla lehké. Bylo z čeho vybírat. Mohli jsme vidět zombie a upíří dvojčata, upírku nosící si rakev na zádech, Harley Quinn, děsivého klauna se sekáčkem, Červenou karkulku po sežrání vlakem, karetní královnu, zombie chirurgický tým při plné operaci, zamordované novomanžele nebo i roztomilé masky našich prvňáčků. Nejvíce očekávané byly ale masky našich deváťáků. 9.C se proměnila v bandu šílenců z Bohnic a tvářili se tak věrohodně, že jsme se báli, aby si je opravdu někdo neodvezl. Zato 9.B vstala z mrtvých v podobě klubu 27 a dalších padlých hvězd. Mohli jste potkat Janis Joplin, Charlieho Chaplina, Kurta Cobaina nebo z našich českým luhů a hájů i Ivetu Bartošovou.

Po průvodu žáků přišla na řadu hrstka statečných a znetvořených učitelů v podobě čarodějnice, zombie nevěsty a ježibaby s obrovským hrbem. Kdesi v davu zůstal ale ukrytý i pavouk a samozřejmě i naše kouzelnická moderátorka.

Největší odvahu ale prokázaly dvě studentky 6.D, Marie Soosová a Karolína Čmil, které pro celou školu připravily snadnou taneční choreografii na píseň z filmu Saxana. Věřte, nevěřte, přeci jenom dokázaly celou tělocvičnu roztančit.

Kdo že to ten Halloween vlastně vyhrál? Za první stupeň se na 1. místě umístilo duo Madelaine Abrtová a Monika Jánská z 5.C, na 2.místě Amelia Starczewská, Tereza Růžičková a Adriana Mocová z 5.D a na 3.místě se umístili Ondřej Gürlich ze 4.D a Apolena Schustrová z 1.D. Speciální cena byla udělena 1. třídám za skvělé masky. Za 2. stupeň se na 1.místě umístila 9.C, na 2. místě 9.B a na třetím místě duo Jana Křístlová a Tereza Turková z 6.E a také Adéla Alexová z 8.D. Speciální poděkování patří Tomáši Jarešovi z 8.D za fotodokumentaci.

Daniela Veselá

 

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2016-10-Halloween_Filosofska/