Historický kroužek mezi nočníky

V neděli 12. listopadu 2017 jsme navštívili Muzeum historických nočníků a toalet na Starém Městě. Při vstupu jsme dostali pracovní listy, které jsme vyplňovali během naší návštěvy.

Nejprve jsme si prohlédli chytače blech v podobě válečků, ale i kožešin z fretek a vyder. Viděli jsme zde i repliku zlaté toalety nebo stříbrný nočník, které dokazovaly majetnost jejich vlastníků. Také jsme mohli obdivovat krásné porcelánové mycí soupravy /umyvadlo, džbán, nádobky na mýdlo a samozřejmě i „noční vázu“/ nebo stará porcelánová splachovadla či toaletní papíry, které si mohou pamatovat naši rodiče ze svého dětství.

Poté jsme sešli do sklepních prostor, kde jsme mohli vidět spoustu dalších nočníků a potřebných věcí k vykonávání potřeby. Například tu byly speciální pantofle, které používali Japonci při vstupu na toaletu, Napoleonův, Lincolnův i pravý nočník z Titaniku nebo opravdové vykopávky lidských výkalů.

Po vyplnění pracovních listů a zkontrolování odpovědí jsme si mohli zakoupit si nějaké suvenýry, které se vztahovaly k tématu výstavy.

Všem se nám to moc líbilo, užili jsme si to a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí.

Lenka Bílá, 8.D a Simona Bartóková, 8.C

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-11-Historicky-krouzek-mezi-nocniky/