Historický kroužek opět v Národním muzeu

Letošní 1. máj – lásky čas a Svátek práce jsme věnovali návštěvě Národního muzea.

Tentokrát jsme nešli cíleně na výstavu, ale prošli jsme si chodby, patra, prohlédli si výzdobu Muzea, vystoupali jsme do kopule, ze které jsou úžasné výhledy na Václavské náměstí. Také jsme nahlédli do sálu, ve kterém nás upoutaly světelné efekty doprovázené hudbou. Tak jsme se usadili a vychutnali si nevšední krásu našich skladatelů – Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů.

Nakonec jsme prošli unikátní expozicí ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea nazvanou Momenty dějin.

Návštěvu našeho krásného Muzea doporučujeme malým i velkým, výstav je tu opravu hodně a každý si najde něco, co ho zaujme.

Za historický kroužek
Renata Justová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-05-Historicky-krouzek-opet-v-Narodnim-muzeu/