Historický kroužek v Národním muzeu

V neděli 18. února 2024 jsme se vypravili do Národního muzea na výstavy – Nejstarší šperky a ozdoby těla a Baroko v Bavorsku a v Čechách.

V první expozici jsme se přenesli do období před 30 tisíci lety a mohli jsme obdivovat zručnost našich předků. K vidění je nejen originál Věstonické venuše, ale i náhrdelníky, čelenky, náramky a mnoho dalších předmětů, které byly nalezeny v Dolních Věstonicích, Pavlově, Předmostí a jeskyně Pekárny.

Na druhé výstavě jsme si prohlédli nejvzácnější umělecké skvosty českého a bavorského baroka ze 17. a 18. století.

Měli jsme tak možnost spatřit celkem 218 originálních předmětů z oblasti malířství, sochařství, architektury, hudby, divadla či vědy, z nichž mnohé jsou opravdovými unikáty nedozírné hodnoty a některé jsou vystaveny vůbec poprvé v historii jako například dřevořezba Kalvárie z piaristického kláštera v Praze na Novém Městě od Matyáše Brauna.

Kdo jste ještě v Muzeu nebyli, určitě se na prohlídku vydejte – i samotná budova stojí zato.

Za historický kroužek
Renata Justová

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-02-historicky-krouzek-v-narodnim-muzeu