Malí, velcí spisovatelé – literární soutěž

Žáci naší školy se zúčastnili literární soutěže „Malí, velcí spisovatelé“, a to velice úspěšně.

V kategorii mladších žáků se na 3. místě umístili Lucie a Radek Váňovi ze 3. D s povídkou “ O skřítkovi Nicnevíkovi, který se stal Všechnovíkem“. Na 1. místě se umístil Vilém Vymětal z 2. C s pohádkou „Papírové město“, kterou i sám ilustroval.

Soutěž pořádala MČ Prahy 4. Slavnostní předávání cen se konalo 10. 6. na Nuselské radnici. Ceny předával místostarosta MČ Prahy 4 Michal Hroza, Jana Skarlantová – spisovatelka a manželka básníka Petra Skarlanta, Jaroslav Němeček – autor a ilustrátor legendárního časopisu Čtyřlístek.

Slavnostní odpoledne si užili i další autoři z naší školy – Jakub Butor a Elizaveta Rozynska z 5. D a Kateřina Holečková z 8. E.

Bylo to velice pěkné slavnostní odpoledne, které může být inspirací pro další malé, velké spisovatele.

Gratulujeme našim úspěšným spisovatelům a děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili!

Martina Holečková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-06-Mali-velci-spisovatele-literarni-soutez/