MÁME TO V KAPSE!!! PET 2015/16

S radostí se hlásí kroužek přípravného kurzu na zkoušku PET, tj. Preliminary English Test. V červnu 2016 absolvovalo 6 našich žáků zkoušku PET a všech 6 uspělo!

Zkouška PET je druhou zkouškou Cambridge ESOL. Zkoušky Cambridge ESOL jsou uznávány prakticky na všech univerzitách anglicky hovořících zemí i v ostatních státech světa a certifikát University of Cambridge ESOL Examinations platí celý život.

Zkouška PET se skládala ze tří částí (tzv. Papers). Nejprve účastníci absolvovali Listening. Poté následovala část „Reading & Writing“, ověřující, jak jsou účastníci testu schopni porozumět čtenému a psanému textu. Do této, studenty obávané části, spadá i gramatika a znalost slovíček. Po delší pauze, kterou jsme strávili všichni společně, abychom si dodali sil, následoval mluvený projev, čili Speaking. I když tréma sehrála svou roli, všichni vše zvládli na jedničku.

Pak museli čekat celý dlouhý měsíc, než se dozvěděli, jak to celé dopadlo. Výsledky byly sice k dispozici až v červenci, ale to čekání stálo za to!

V říjnu se pak všichni dočkali slavnostního předání certifikátů v knihovně ZŠ Filosofská. Předání se zúčastnili nejen úspěšní držitelé certifikátu, ale také jejich rodinní příslušníci a vedení ZŠ Filosofská. Předáním certifikátů PET se završila dvouletá příprava a naši žáci mohou být na své znalosti v oblasti anglického jazyka právem hrdí.

Zkoušku PET úspěšně absolvovali:
LINDOVSKÝ Dan
ŠEDIVÝ Matěj
BARTÁČKOVÁ Petra
KUČEROVÁ Veronika
ŠIMOTOVÁ Alžběta
VRBINČÍKOVÁ Natálie
Jaroslava Davidová
vedoucí kroužku Příprava na PET

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2016-11-Mame-to-v-kapse-PET-2015-16/