Master Chef na Jitřní

25.ledna se na Jitřní konala soutěž ve vaření na téma „Palačinky“.

Již od prvních chvil v kuchyňce bylo naprosto jasné, že rozhodování nebude snadnou záležitostí. Naši malí kuchaříci šlehali, ohřívali čokoládu, horké maliny, aranžovali zmrzlinu, namáčeli banán do čokolády, dokonce si přidávali barvivo do těsta, aby palačinky získaly neobvyklý vzhled. Palačinky děti připravovaly většinově na sladký způsob, ale své zastoupení měly i ve slané podobě a neměly žádný problém konkurovat svým sladkým kolegům.

Všichni účastníci byli úžasní a předvedli vynikající výkon, stejně jako v nějaké televizní soutěži. To bylo i poznat, jakmile se na palačinky mohly vrhnout i ostatní děti, nikdo ani nedutal a jen si velice užíval skvělé chutě všech palačinkových uměleckých výtvorů.

I když byly všechny palačinky chuťovým skvostem i pastvou pro oči, nakonec naše porota Saša, Martin a Kristýna z deváté třídy musela vybrat tři nejlepší palačinky v kategorii chuť a tři nejlepší v kategorii vzhled. A rozhodnutí poroty dopadlo takto:

Kategorie – Nejlepší chuť
1.místo Anička Baušteinová (6.A)
2.místo Bára Bláhová + Nikča Majerová (5.A)
3.místo Jirka Kaplan + Anička Čížková (4.A)

Kategorie – Nejlepší vzhled
1.místo Aneta Karafiátová (6.A)
2.místo Kačka Krátká (5.B)
3.místo Šimon Vacek (4.A)

Soutěžilo se nám krásně, všem se jejich palačinky moc povedly, moc děkuji všem kuchaříčkům za jejich účast a přeji vám, ať vás vaše vášeň pro vaření neopouští.
Anna Bachová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-02-Master-Chef-Jitrni/