Matematické soutěže – jaro 2019

Matematická olympiáda

Žáci naší školy, kteří mají rádi matematiku, se jako každý rok zúčastnili Matematické olympiády. Školní kolo této soutěže je domácí, sedmnáct žáků během několika měsíců řešilo samostatně úlohy, kde je velmi důležité nejen správné řešení, ale také zápis jeho postupu. Po vyhodnocení odevzdaných prací postoupili do obvodního kola dva žáci z pátého ročníku, po jednom z šestého a sedmého ročníku a pět nadšenců z osmého ročníku. I když tam neskončili na předních místech, doufáme, že si další kolo soutěže užiliJ.

 

Matematický klokan

Další pravidelnou matematickou soutěží, která se na naší škole koná, je Klokan. Letos proběhl 22. 3. 2019. Této soutěže se účastní žáci od druhých po deváté ročníky, 60 minut řeší 18 (ti mladší) a 24 (ti starší) úloh tří úrovní obtížnosti, kde vybírají správné řešení z nabídky odpovědí. Tato soutěž je mezinárodní, další kolo již nemá. Ve svých kategoriích u nás byli nejlepší:

Cvrček:

 1. Antonín Verner (2. C) a Petr Václavek (3. E)
 2. Kateřina Procházková (3. D) a Jakub Vrána (3. D)
 3. Dominik Dastych (3. C)

Klokánek:

 1. Štěpán Oberstein (5. D)
 2. Vojtěch Fiala (5. C)
 3. Eliška Tůmová (5. D)

Benjamín:

 1. Eliška Kohoutová (6. A)
 2. Marianna Kohoutová (7. D)
 3. Magdaléna Prchlíková (7. C)

Kadet:

 1. Tadeáš Davídek (9. C) a Lenka Bílá (9. D)
 2. Lukáš Novotný (8. E)
 3. Karolína Nohejlová (9. C)

Gratulujeme!

 

Pythagoriáda

Zatím pouze školní kolo proběhlo u třetí matematické soutěže, Pythagoriády. V ní žáci pátých až osmých ročníků řeší 60 minut 15 úloh, úspěšní řešitelé musí získat aspoň 10 bodů.

Vítězové jednotlivých kategorií:

5. ročník:

 1. Čermáková Lucie (5. C), Meduňová Barbora (5. C)
 2. Frolová Vladislava (5. C), Cidoráková Anna (5. C), Oberstein Štěpán (5. D)
 3. Tůmová Eliška (5. D)

6. ročník:

 1. Kucková Adéla (6. A)

7. ročník:

 1. Kohoutová Marianna (7. D)
 2. Štrop Vojtěch (7. D), Starczewska Amalia (7. D)

8. ročník:

 1. Vondrová Stella (8. C), Krištof Jozef (8. D)
 2. Mikuda Jan (8. E)
 3. Kovářová Andrea (8. C), Pšenička Martin (8. D)

Gratulujeme!

Marie Miškovská