Mikuláš

Včera ráno, tj. v pondělí 5. 12. 2022, přivítal hned u vchodu do školy naše žáky z 1. – 8. tříd houf půvabných andílků a banda rozdováděných čertů.

Aby se naši nejmenší žáci nemuseli ničeho obávat, dostali hned u dveří na cestu svého andělíčka strážníčka, který je bezpečně provedl k šatní skříňce, takže jsme si to všichni užili a na slzičky naštěstí nedošlo.

Když jsme se dostatečně vyřádili, přidali se k nám dva Svatí Mikulášové a my mohli vyrazit na pouť po škole. Týmy jsme měli dva.

Jeden tým měl na starosti 1. – 4. třídy. A ti největší drsňáci z řad pekelníků a nejpunkovější andělé vyrazili do 5. – 8. tříd.  O entrée se postarali rozdivočelí čerti, kteří vrazili s lomozem do tříd, následováni andílky a samotným důstojným Mikulášem.

Hlavně naši nejmenší byli trochu méně rozjaření než jindy a ve tvářích se jim značil respekt. Možná se trochu báli, zda na ně Mikuláš něco neví. A i ti největší frajeři a frajerky trochu znejistěli. Nicméně v pekle nakonec neskončil žádný žák a ani žádný z našich vyučujících. A to navzdory tomu, že vyučující byli lákáni do pekla pod příslibem horkých koupelí s vonnou solí. Kdepak! Žáci své milované učitele odmítali vydat.

Mikuláš se poté optal dětí, zda pro nás mají připravenou nějakou básničku nebo písničku. A protože zejména na prvním stupni se děti zodpovědně připravily, dostaly po produkci pytel sladké odměny.

Po nadílce se oba týmy odebraly na svou základnu, aby se odmaskovaly. A jako každý rok jsme se shodli na tom, že i když jsme „vorvaní jak čerstvě vyfáravší horníci“, tak ta radost v dětských očích stála za to.

Tak zase napřesrok!

Napsala: Vrchní čertice J. Davidová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-12-Mikulas/