Národní kolo soutěže ve španělské recitaci

V pondělí 7. listopadu 2022 se v prostorech vysoké školy Cevro Institut konal 10. ročník celorepublikové soutěže ve španělské recitaci „Ústy básníka“. Národního kola se zúčastnili i 4 španělštináři naší školy a v celkovém počtu 80 soutěžících se objevily pouze dvě základní školy. Jak správně tušíte, jsme jednou z nich a v silné konkurenci gymnázií jsme si vedli fantasticky!

V porotě zasedli čestní představitelé Velvyslanectví Spojených států mexických, Velvyslanectví Argentinské republiky, Velvyslanectví Španělska a Gymnázia mezinárodních a veřejných vztahů Praha.

Svým vynikajícím výkonem porotu okouzlila naše žákyně Štěpánka Kitzlerová z 7. B, která obsadila skvělé 2. místo v kategorii A (10-14 let). Za svou interpretaci básně El cocinero distraído od španělské básnířky Glorie Fuertesové převzala z rukou J. E. velvyslance Argentinské republiky diplom a malou pozornost. Štěpánko, ¡Enhorabuena!

Jana Čábelková z 8. A, Emma Malá a Daniel Pavlásek z 9. B se sice neumístili na prvních příčkách, ale jejich výkony si také zaslouží obdiv a velkou pochvalu.

Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu španělštiny!

Barbora Macedo Rosique

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-11-Narodni-kolo-souteze-ve-spanelske-recitaci/