Návštěva Národního divadla

V pondělí 4. dubna vyrazila naše třída 5. D na exkurzi do Národního divadla. Cestovali jsme autobusem a přeplněnou tramvají.

Zvenku nás budova nijak neohromila. Stojí v řadě mezi domy. Jiné to však bylo uvnitř. Národní divadlo je krásně vyzdobené. Všude jsou sochy a busty hereckých a historických osobností od českých sochařů. Na zdech visí krásné obrazy míst, odkud byly přivezeny základní kameny na stavbu divadla. Strop foayer Národního divadla je zdoben nádhernými malbami.

Dostali jsme se také do zlatem zdobeného hlediště. Tady nás ohromila výška balkónů, galerií a obrovský lustr mezi obrazy múz. Protože byla vytažená opona, prohlédli jsme si i veliké jeviště, kde zrovna pracovali technici.

Na závěr prohlídky jsme vystoupali na terasu, kde se nám naskytl krásný výhled na Petřín, Vltavu a pražské střechy a věže.

Celým divadlem nás provedl průvodce. Dozvěděli jsme se řadu zajímavostí. Určitě se do Národního divadla jednou znovu vrátíme.

Společnými silami sepsaly děti z 5. D.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-04-Navsteva-Narodniho-divadla