Noc s Andersenem – 1. C

23. – 24. 3. děti z 1. C prožily krásnou noc plnou aktivit, pohádek a zážitků. Letošní Noc s Andersenem byla věnována knize od Josefa Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“. Sešli jsme se v 17 h. Přípravu na tak náročnou noc jsme nesměli podcenit. 🙂 Svědčila o tom spousta zavazadel každého z nás. Po přípravě spacáků, polštářků a plyšáků ke spaní jsme sledovali na interaktivní tabuli pohádku „Jak pejsek s kočičkou myli podlahu“. Museli jsme být velice pozorní, protože následný kvíz se týkal právě této pohádky. Po školní chodbě jsme se hodně naběhali, než se nám podařilo úkoly splnit.

Děti, které zrovna neplnily úkoly kvízu, vyráběly pejsky a kočičky z papíru. Při vyrábění jsme poslouchali další pohádky o pejskovi a kočičce. Stihli jsme si vybarvit i omalovánky s oběma zvířátky. Maminky nám připravily výbornou večeři. Dostatečně posilněni jsme se dali sami do čtení z knihy Josefa Čapka. Všichni krásně a s nadšením přečetli, tak mohli být pasováni na čtenáře. To bylo slávy a radosti! Plni dojmů a zážitků jsme se uložili do spacáků. Únava byla veliká!

Ráno jsme se vzbudili do krásného dne. Za úspěšné zvládnutí noci ve škole každý nocležník dostal Pochvalný list.
Děti budou mít doma rodičům určitě o čem vyprávět. 🙂

Martina Holečková

Zprávy z Andersenovy noci z 1. D naleznete na Facebookových stránkách školy.

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-03-Noc-s-Andersenem/