Školní knihovna

Knihovna v objektu Filosofská

Školní knihovna je určena pro všechny žáky naší školy, pravidelně ji navštěvují především žáci prvního stupně.

Žáci mají k dispozici přes 3700 knih – beletrii i literaturu naučnou. Knižní fond je každý rok doplňován. Jednak se nakupují knihy z prostředků Sdružení rodičů ZŠ Filosofská, ale také dochází k rozšiřování nabídky knih díky darům samotných žáků a jejich rodičů, kteří knihovně darují knihy, které už přečetli.

Školní knihovna je v odpoledních hodinách využívána i jako prostor školního klubu, kde žáci mohou strávit čas při čekání na odpolední výuku. Mohou si zde číst, prohlížet si knihy a časopisy nebo vyhledávat informace pro zadané projekty (referáty).

Hodinu v knihovně lze rovněž začlenit do výuky (především českého jazyka). V blízké době plánujeme různé akce – soutěže, workshopy, besedy, které by do knihovny přitáhly ještě více čtenářů.

Otevírací doba knihovny:
Út: 13:00 – 14.30
St: 13:00 – 13.45 + velká přestávka (9:40 – 10:00)

Mgr. Eva Šachová

Knihovna v objektu Jitřní

Školní knihovna v objektu Jitřní se těší velké popularitě z řad žactva. Děti do knihovny chodí rády, využívají ji k různým účelům. Například k přípravě na vyučování, jako místo setkávání i k odpočinku a v neposlední řadě také ke čtení.

Nabízíme spoustu zajímavých titulů z řad klasických děl, moderní literatury i zábavného čtení. Knihovna též pořádá různé akce- především promítání filmů. Je také hojně využívána jako učebna.

Je vybavena počítačem, projektorem a velkým plátnem, takže je zcela vyhovující i pro různé přednášky s prezentací.

I nadále však sháníme kvalitní knihy, které by mohly sloužit ještě dalším žákům. Proto pokud doma máte zajímavé tituly, můžete je naší knihovně darovat.

Za knihovnu
Mgr. Andrea Flossová