Okénko do sportu

Během roku se naši žáci zúčastnili okolo čtyřiceti různých sportovních soutěží. K těm nejúspěšnějším již tradičně patřila atletika, kde jsme v krajském kole vybojovali tři druhá a dvě třetí místa.

O překvapení se pak postarali chlapci šestých a sedmých ročníků, kteří postoupili po dlouhé době do krajského kola ve florbalu a obsadili tam třetí místo. Stejná kategorie o pár týdnů později dominovala i v okresním kole malé kopané a z krajského kola si odnesla místo čtvrté. Chlapci o jednu kategorii mladší se ve stejné soutěži pod názvem McDonald ‘s cup nenechali zahanbit a obsadili v krajském kole tu samou příčku.

Mezi naše další silné sporty patří softbal a stolní tenis, kde bez větších problémů vyhráváme turnaje Prahy 4 a obdobně to bylo i v letošním roce. V softbalu jsme následně skončili na 3. místě v turnaji mužstev celé Prahy a ve stolním tenisu na příčce páté.

První místo jsme si odnesli i z krajského kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a finále ČR nás čeká na podzim. V tom loňském jsme skončili na 27. místě z celé České republiky.

Další velkou akcí, které se naši žáci zúčastnili, byl Olympijský běh dětí, jenž probíhal současně po celé Evropě. Ten „náš“ se konal v objektu Jitřní pod záštitou Českého klubu olympioniků a zúčastnilo se ho více než 400 mladých běžců.

To zdaleka není výčet všech našich medailových sportovních úspěchů, ale pouze těch nejviditelnějších. Musíme samozřejmě popřát a poděkovat všem našim sportovcům, kteří reprezentovali naší školu a nechali na palubovkách a hřištích mnoho sil i potu.

Robert Medřický