Okénko do sportu

Během roku se naši žáci zúčastnili čtyřiceti různých sportovních soutěží. K těm nejúspěšnějším již tradičně patřila atletika.

O překvapení se pak postaraly dívky nejstarších ročníků, které postoupily do krajského kola ve florbalu a obsadily tam čtvrté místo. Stejná kategorie o pár týdnů později dominovala i v okresním kole volejbalu a z krajského kola si odnesla místo páté. Chlapci se ve stejné soutěži nenechali zahanbit a obsadili v krajském kole tu samou příčku a to po postupu z místa druhého.

Mezi naše další silné sporty patří softbal a vybíjená, kde bez větších problémů vyhráváme turnaje Prahy 4 a obdobně to bylo i v letošním roce. V softbalu jsme následně skončili na 3. místě v turnaji mužstev celé Prahy.

První příčky ve třech kategoriích (starší dívky, starší chlapci a mladší chlapci) jsme též obsadili na atletickém Poháru rozhlasu Prahy 4 a v následném pražském finále jsme skončili na druhém, čtvrtém a pátém místě.

Druhé místo jsme si odnesli i z krajského kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a finále ČR nás čeká na podzim.

A aby těch prvních míst nebylo málo, tak vítězstvím skončilo i naše účinkování v Čokoládové tretře, kde bylo vše korunováno ještě 4. místem Klaudie Gessnerové na republikovém finále v rámci atletického mítinku Zlaté tretry a to v běhu na 300 m.

Další velkou akcí, které se naši žáci zúčastnili, byl Olympijský běh dětí, jenž probíhal současně po celé Evropě. Ten „náš“ se konal v objektu Jitřní pod záštitou Českého klubu olympioniků a zúčastnilo se ho více než 400 mladých běžců.

To zdaleka není výčet všech našich medailových sportovních úspěchů, ale pouze těch nejviditelnějších. Musíme samozřejmě popřát a poděkovat všem našim sportovcům, kteří reprezentovali naší školu a nechali na palubovkách a hřištích mnoho sil i potu.

Robert Medřický