Podzimní sportovní okénko

Podzim již tradičně patří sportovnímu zápolení mezi školami Prahy 4.

Vše odstartoval „Atletický 4boj družstev“, kde jsme v kategorii dívek 8. – 9. ročníků skončili na pěkném třetím místě a v té samé kategorii chlapců čtvrtí.

Následovala „Malá kopaná“ v areálu fotbalového klubu Tempo Praha poblíž školy. Kluci v kategorii ročníku 2009 a mladších potvrdili svoje kvality a celý turnaj vyhráli. Chlapci 2007 a mladší postoupili do finálového turnaje a odnesli si místo páté.

Do pražského finále ve vybíjené se díky dobrému umístění v loňském ročníku probojovali žáci 5. tříd. V konkurenci nejlepších družstev městských částí města Prahy se naši bijci rozhodně neztratili a nakonec obsadili krásné 5. místo.

Přespolní běh v nedalekém lesoparku probíhal v přátelské a usměvavé atmosféře za slunečného počasí. Běžci naší školy se umístili několikrát na stupních vítězů (2× 1. místo, 1× 2. místo a 3× 3. místo) a celkově pak obsadili 3. místo v Praze 4.

Zatím posledním turnajem, který se konal v Praze 4 byl turnaj ve florbalu. Zde nejdříve naši chlapci (ročník 2009 a mladší) obsadili 5. místo a následně dívky téže kategorie toto umístění ještě o dva stupínky vylepšily a skončily na místě třetím.

Soutěže tímto nekončí a v následujících měsících se určitě ještě utkáme s okolními základními školami ve sportech jako je košíková, atletika, volejbal, přehazovaná a i v dalších kolektivních a individuálních sportech.

Robert Medřický

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-10-Podzimni-sportovni-okenko/