Polytechnické vzdělávání s 8. D

Dne 18. 10. jsme navštívili střední školu na Zeleném pruhu. Přivítala nás moc milá paní, která nás rozdělila do dvou skupin.  Naši skupinu, která se skládala pouze z holek, si tato paní odvedla do korálkové dílny. Nejprve nám udělala přednášku o běžném nářadí v domácnosti a poučila nás, jak pracovat, abychom se nezranily. Když jsme se dozvěděli o nářadí vše potřebné, rozdala nám kleště, kterými si každá uštípla kus drátku, vybraly jsme různé druhy a barvy korálků a pustily jsme se do práce. Měly jsme za úkol vytvořit jednotlivé větvičky a z nich následně vyrobit stromeček. Některým z nás tento úkol zabral více času než ostatním, ale uprostřed práce nás zavolali na polední přestávku do velkého bufetu, ve kterém měli opravdu velký výběr jídla. Po svačině jsme se vrátily do dílny a dokončily jsme naše stromečky. Všechny nás to velmi bavilo a byly jsme pochváleny za naši práci s tím, že tu ještě hezčí stromečky nebyly. Naše výtvory jsme si mohly nechat a motivovalo nás to k tomu, abychom to naučily i naši paní učitelku na výtvarku.

Lenka Bílá, Kristina Šedivá, 8. D

 

Druhá skupina sestávající z šesti chlapců a čtyř dívek se odebrala do dílny, kde čekal pán, jenž nás poučil, jak bezpečně zacházet s nářadím.  Provázel nás celým dnem. Ze začátku jsme byli trochu nejistí, ale po chvilce, kdy začal vtipkovat, jsme se osmělili a všechno bylo v pořádku. Vyráběli jsme zajímavé věci, ze kterých postupem času vznikne košík. Naučili jsme se spoustu užitečných postupů, které se nám do budoucna budou hodit. Zkoušeli jsme například smirkovacím papírem obrousit dřevěnou destičku, do které jsme na konci dne vyvrtávali malé dírky. Podle tohoto popisu se může zdát, že to vážně nic není, ale opak je pravdou. Pro některé z nás to bylo opravdu obtížné a v některých chvílích jsme potřebovali pomoct. O polední přestávce jsme navštívili školní bufet, kde jsme měli možnost zakoupit něco k snědku. Po příjemné přestávce jsme dále pokračovali v práci.

Celý den jsme si všichni užili a těšíme se na další návštěvu této školy.

Valerie Vidmarová, Petra Spodniaková, 8. D

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-10-Polytechnicke-vzdelavani-s-8-D/