Poslední den 9. A na ZŠ Filosofská

Všechno jednou skončí… A tak se dne 30. 6. 2022 završilo 9 parádních let, kdy naši školu navštěvovala naše jediná letošní devítka – 9. A.

V tento pro nás tak důležitý mezník nás nejprve navštívily paní ředitelka Mašková a paní zástupkyně Kučerová, aby se s našimi deváťáky rozloučily. A po rozdání vysvědčení jsme si došli do 3. patra rozebrat prvňáčky, kteří se ujali zodpovědné role – odvést naše nejstarší žáky ze školy a symbolicky je tak vyprovodit na novou etapu jejich života.

Svého úkolu se ujali se vší vážností a důstojně odváděli za zvuků usměvavé, ale i plačící deváťáky. V čele průvodu kráčela paní ředitelka v doprovodu jednoho z hochů z 9. A a celý průvod uzavírala moje uplakaná maličkost, zavěšená do jiného žáka třídy.

Byť jsem byla třídní 9. A pouhé dva roky, mnoho z nich jsem učila od první třídy. A k srdci mi přirostli všichni. A navzdory slzám vím, že něco hezkého sice skončilo, ale něco krásného pro mé teď už bývalé žáky začíná. Držme jim palce.

Za třídu 9. A se loučí
J. Davidová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-07-Posledni-den-9A-na-ZS-Filosofska