Poznávací zájezd do Drážďan (18.10. 2016)

V úterý 18.10. 2016 jsme se žáky německého jazyka vyjeli na poznávací zájezd do saského města – Drážďan. Kvůli velkému počtu zájemců jsme objednali velký autobus a jelo nás nakonec 63 žáků, 4 paní učitelky + paní průvodkyně z cestovní kanceláře Skitur. Cílem zájezdu bylo prohlédnout si památky a dozvědět se něco o historii tohoto zajímavého města. Kromě prohlídky nejdůležitějších památek jako je Frauenkirche, Kreuzkirche, Zwinger, Rathaus, Semperoper…. jsme se ještě podívali do Muzea Hygieny, jehož expozice zmiňuje téměř všechny oblasti lidského života. Odpoledne jsme se ještě zastavili v nákupním centru a ve „vytouženém“ Primarku, a tak jsme se příjemně unaveni a obtěžkáni papírovými taštičkami mohli večer vydat na zpáteční cestu domů.

Za všechny paní učitelky musím říci, že se výlet opravdu povedl a děti si zaslouží velkou pochvalu, jak byly hodné a bezproblémové. Příští rok pojedeme určitě znovu!
Mgr. Eva Šachová

http://tomasjares.rajce.idnes.cz/Drazdany_2016_-_18.10.2016/

Drážďany očima Magdalény Černé ze 7.D
V úterý 18. 10. 2016 jsme se školou vyjeli na celodenní výlet do Drážďan. Ráno v 7.00 jsme se sešli před školou a celí natěšení jsme vyjeli. V autobuse byla celou dobu skvělá atmosféra.

Před Muzeum Hygieny (Deutsches Hygiene-Museum) jsme dojeli 10 minut před desátou. Expozici, která se týkala fungování lidského těla, jsme si mohli prohlédnout v sedmi sálech po dobu 2 hodin. Když jsme si vše prohlédli, shromáždili jsme se před muzeem, abychom si udělali společnou fotku.

Po focení jsme se vydali do McDonald’s, kde jsme si chtěli koupit něco dobrého k jídlu. Cestou jsme se zastavili v Kreuzkirche (Křížový kostel) a nakoukli jsme dovnitř. Po prohlídce tohoto krásného starého kostela jsme vyšli na prohlídku města, která končila u Frauenkirche (Kostel Panny Marie). Cestou jsme uviděli radnici, kterou jsme prošli, abychom se dostali k Frauenkirche. Tento úžasný kostel jsme mohli vidět i uvnitř. Dál naše cesta vedla do Zwingru (barokní komplex s velkou obrazárnou). Cestou jsme se ještě prošli po nábřeží řeky Labe, kde jsme viděli operu a muzeum.

Tento krásný výlet jsme zakončili v nákupním centru v Primarku. Odtud jsme odjížděli domů v šest hodin večer. V autobuse jsme se smáli, zpívali písničky a užívali si pohodovou cestu domů. Před školu jsme dorazili v osm hodin, kde na nás už čekali rodiče.

Celý výlet se krásně vydařil a nikdo se nám v Drážďanech neztratil 🙂

 

http://tomasjares.rajce.idnes.cz/Drazdany_2016_-_18.10.2016/