Přírodovědné soutěže 2017

V říjnu se žáci z dvou nejvyšších ročníků naší školy zúčastnili dvou přírodovědných soutěží.

Tu první z nich, Pražský pramen, pořádá pro základní školy Gymnázium Botičská. V této soutěži se objevují otázky z následujících předmětů: přírodopis, fyzika, chemie a zeměpis. Tématem letošních otázek byl Mikrosvět. K prvnímu místu gratulujeme Marii Jankolové (9. C), která zároveň postoupila do dalšího kola. Druhé místo získali se stejným počtem bodů Tadeáš Davídek a Jáchym Šmolík (oba 8. C) a na třetí příčce se umístili David Berka (9. B), Barbora Bumbalová (9. A), Šimon Hájek (9. C), Sofie Konvalinová (9. B) a Marie Anna Přílepková (9. A).

Druhou soutěží byl Přírodovědný klokan, kde k fyzice, přírodopisu a zeměpisu přibyla i královna věd – matematika. V této soutěži získal první místo Bonifác Bartoš (8. C), druhé místo Šimon Hájek (9. C) a na třetí příčce se umístil Jáchym Šmolík (8. C).

Doufáme, že se obě soutěže všem účastníkům líbily a že se při nich dozvěděli něco zajímavého.

Miškovská