Program Nekuřátka

I v letošním školním roce se žáci 4. ročníku zúčastnili programu Nekuřátka, který děti seznamuje s riziky závislosti na cigaretách. Získali mnoho informací o tom, co cigarety obsahují, jak vzniká závislost, jaká rizika kouření přináší. Pořad finančně podpořila MČ Praha.
Lenka Pilíková

A teď to nejdůležitější, postřehy žáků 4. D.

Ve středu k nám přišla paní z programu Nekuřátka. Povídali jsme si, že kouření je moc špatná věc. Pomáhali jsme Nekuřátku projít všemi nástrahami, aby se z něj mohlo stát velké silné Nekuře. Líbilo se mi, když nám ta paní ukazovala scénku o nikotinu. Když skončila přestávka, tak jsme se rozdělili do skupin. Každá skupina dostala papír s nějakými otázkami a obrázek týkající se otázek. Potom každá skupina přečetla svoje odpovědi. Moc se mi to líbilo a doporučila bych to všem.
Eliška Kohoutová

Na besedě Nekuřátka jsem se dozvěděl, že kouření je škodlivé a vznikají z něho i smrtelné nemoci. Když poprvé zkusíte vykouřit cigaretu, udělá se vám po chvíli špatně, a když to zkusíte znovu, tak vaše tělo bude pořád vyžadovat nikotin, který se nachází v cigaretách. Rád bych pořad doporučil dětem, které o cigaretách moc nevědí. Moc se mi to líbilo, protože jsem se dozvěděl nové věci, o kterých jsem nevěděl.
Andrej Litoš

Dozvěděli jsme se, že kouření je hodně opravdu hodně nezdravé. V cigaretách je tabák a také nikotin. Kouření způsobuje hodně ošklivé nemoci. Bylo to velmi zajímavé a zábavné. Doporučila bych pořad ostatním mladším i starším než já. Doufám, že bude i beseda Nealkoholátka a Nedrogátka.
Justýna Drábková

Na pořadu Nekuřátka nám vysvětlili, proč je dobré nekouřit a že kuřák může utratit i spoustu peněz. Dále jsme se dozvěděli, co dělá nikotin s naším mozkem. Pořad se mi moc líbil.
Tomáš Chrz

Říkali jsme si, co máme a nemáme dělat, abychom nebyli nemocní. Ke konci první hodiny nám slečna předvedla divadýlko o dívce, která začal kouřit a začala být závislá. Druhou hodinu jsme se rozdělili do skupin a každá skupina dostala příběh a obrázek některé nemoci, kterou způsobilo kouření. Naše skupina dostala obrázek srdce. Moc se mi to líbilo a doporučil bych pořad ostatním.
Mikoláš Černý