Projekt „Děti pěvcům, pěvci dětem“

Naši žáci 6. ročníku se zapojili do projektu „Děti pěvcům, pěvci dětem“ Každá třída vyrobila 7 budek ve spolupráci s pracovním týmem ZO ČSOP Koniklec. Lektoři přivezli do školy stavebnice budek určené pro sešroubování žáky, pracovní nástroje, ochranu na školní lavice, dalekohledy atp. Na začátku se žáci dozvěděli, proč se budky staví. Pak žáci ve skupinách budky sestavili a natřeli. Během třetí a čtvrté vyučovací hodiny následovala přednáška s ukázkami o tom, že i v Praze je vysoká biodiverzita ptačích druhů. Během páté a šesté vyučovací hodiny proběhla ornitologická výprava do okolí školy, během které žáci s lektory hotové budky vyvěsili.  Žáci se během výpravy dozvěděli, kdy a jak mohou ptáky při hnízdění pozorovat a jak se o budku v budoucnu starat. Umístění všech budek bylo zaznamenáno pro pozdější kontroly a následnou péči. Finančně projekt podpořila MČ Praha 4.

J. Vrkočová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-06-Projekt-deti-pevcum-pevci-detem/