Setkání žákovských parlamentů Prahy 4

V úterý 30. 1. 2024 jsme se spolu se třemi zástupkyněmi našeho školního žákovského parlamentu zúčastnily již 2. ročníku setkání žákovských parlamentů Prahy 4.

Setkání se tentokrát konalo na ZŠ Jílovská a spolu se mnou tam šly předsedkyně našeho parlamentu Natálie Havlová z 9. C, Karolína Rašková z 9. A a Štěpánka Kitzlerová z 8. B.

Prezentaci pro nás připravil Petr Václavek z 8. C, který čekal v záloze, kdyby snad některá z dívek onemocněla. Ale nestalo se tak a my mohly vyrazit.

 

Setkání zahájily prezentace jednotlivých škol Prahy 4 a musím s potěšením a pýchou konstatovat, že ty naše holky se rozhodně nedaly zahanbit. Milé a kultivované vystoupení našich tří zástupkyň, které velmi hezky doplnily Petrovu vizuální prezentaci ústním doprovodem, sklidilo zasloužený potlesk. Jen já věděla, že pod jejich klidným příjemným vystupováním se přece jen skrývá tréma, ale dokázaly to skvěle maskovat.

Z prezentací ostatních škol jsme načerpali mnoho námětů pro naši další práci, ale i mnoho zajímavých poznatků. Věděli jste například, že náš žákovský parlament je jeden z nejstarších na Praze 4? Pro nás to byla novinka a jsme na to patřičně hrdí. Však fungujeme víc jak 20 let!

 

Po malé pauze, vyplněné svačinou, kterou pro nás připravila pořádající škola, jsme se všichni odebrali do tělocvičny, kde byly pro dětské zástupce žákovských parlamentů připravena stanoviště s různými aktivitami. A my, dospělí koordinátoři, jsme sdíleli své zkušenosti a inspirovali se vzájemně.

Dopoledne uteklo jako voda a my už se těšíme na další setkání.

 

Za žákovský parlament
Jaroslava Davidová