Školní výlet 6.C a 6.E (hotel Montanie v Jizerských horách)

Dne 12.6. v 8:30 jsme všichni společně vyrazili na výlet do Jizerských hor k vodní nádrži Souš nedaleko Desné. Cestou tam nám hodný pan řidič pustil v autobuse film v a my se tak mohli koukat na Asterixe, Obelixe a Kleopatru. Dvouhodinová cesta nám tak uběhla poměrně rychle.

Do Hotelu Montanie, kde jsme byli po celou dobu výletu ubytovaní, jsme dorazili po
11 hodině a rovnou jsme se šli ubytovat. Netrvalo dlouho a již jsme šli na oběd, ke kterému byla pórková polévka a špagety se sýrem.

Po obědě jsme dostali na chvilku volno, abychom se mohli ubytovat a zahrát si na pokojích nějaké hry. Paní učitelky pak napadlo, že bychom si mohli jít do nedalekého lesa zahrát nějaké hry na lepší poznání spolužáků a stmelení kolektivů napříč třídami.

K večeři nám pan kuchař udělal skvělé kuřecí řízky a večer jsme pak hráli fotbal, volejbal, frisbee a další hry.

Druhý den dopoledne jsme měli trochu volno, neboť nás odpoledne čekal 10 km výlet na Jizerku. S sebou jsme dostali svačinu a po cestě jsme společně s paní učitelkou hráli různé hry. Viděli jsme také alpské krávy. Z výletu jsme se vrátili až na večeři, ke které bylo rizoto s kuřecím masem. Po večeři pro nás paní učitelky připravily diskotéku, ale bohužel selhala technika. Místo toho jsme ale hráli další zábavné hry, jako například živé pexeso.

Třetí den nás už čekal odjezd, ale dopoledne jsme ještě hráli míčové hry a vyklízeli si pokoje. Pan řidič nám na cestu zpět koupil nové DVD, a tak jsme se mohli koukat na Noc v muzeu. Cestou zpět jsme se ještě u Mladé Boleslavi stavovali na oběd a ke škole jsme přijeli přesně na čas.

Byl to super výlet, moc se nám líbil a je škoda, že trval jen 3 dny.

Žáci 6.E


V pondělí 12.června jsme odjížděli na školní výlet k přehradě Souš. Vyjeli jsme v osm hodin a na místo jsme dojeli asi v jedenáct. Cestou jsme se zastavili u pumpy a dali jsme si svačinu.

K obědu jsme měli špagety a polévku. Po obědě jsme si vybalili a šli jsme ven hrát hry. Pak jsme se šli projít do lesa.

K večeři jsme měli kuřecí řízek s kaší. Po večeři jsme šli ven a hráli přehazku, vybiku a jiné míčové hry.

V úterý ráno jsme vstávali v 7.40. Ke snídani jsme si mohli vybrat, co si dáme. Měli jsme na výběr z lupínků, marmelád… Dopoledne jsme zase hráli přehazku. Byla to zábava. K obědu jsme měli těstoviny s rajskou. Mňam!

Odpoledne jsme vyrazili na dlouhý výlet. Trvalo to 3 nebo 4 hodiny a ušli jsme asi 12 km. Byl to hezký výlet – šli jsme hlavně lesem. Když jsme se vrátili, měli jsme chvíli odpočinek a pak večeři, k té bylo rizoto. Večer měla být diskotéka, ale nakonec jsme hráli hry – bylo to super.

Ve středu jsme už jeli zpátky. Cestou jsme se zastavili v „Mekáči“ na oběd. Tento školní výlet byl skvělý.

Andrea Kovářová, 6.C

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-06-Skolni-vylet-6C-hotel-Montanie-v-Jizerskych-horach/