Španělština – matematická fotografie

V průběhu školního roku 2023/2024 se již tradičně konala soutěž v matematické fotografii pořádaná Oddělením pro vzdělávání Velvyslanectví Španělska v České republice. Cílem soutěže je rozvíjet jazykové kompetence ve španělském jazyce, podporovat výuku matematiky a podněcovat kreativitu. Tři nejlepší fotografie ze školního kola postupují do celorepublikového kola soutěže, jehož hlavní cenou je týdenní jazykový pobyt ve španělském městě Málaga. 

Jak se podařilo zachytit svět matematiky pomocí fotografie našim žákům, se můžete podívat níže:

 

🥇 1. místo: Adina Borková 7. B – Las curvas luminosas brillando en la oscuridad (Světelné křivky rozzáří tmu)

 

🥈 2. místo: Agáta Jelínková 6. C – Un camino matemático mágico hacia la vida
(Matematicko-magická cesta k životu)

 

🥉 3. místo: Tim Charvát 9. C – Conexión paralela (Paralelní propojení)

 

Naše nadané fotografy můžete v dalším kole podpořit i vy, a to lajknutím jejich fotografií na Facebooku: https://www.facebook.com/media/set?vanity=AgregaduriaDeEducacionRepublicaCheca&set=a.1111380524321027

Hlasujte pro fotografie s číslem 5, 6 a 7! Hlasování bude ukončeno v pondělí 22. dubna v 14:00.

Všem zúčastněným děkujeme za vynaložené úsilí a výhercům ještě jednou moc gratulujeme!

Barbora Macedo