Středověk v Templu

V listopadu 2022 se žáci 8. tříd a někteří i z 9. tříd zúčastnili interaktivní exkurze do městského paláce Templ v Mladé Boleslavi, tentokrát na téma středověk.

Sraz byl domluvený na 7.45, abychom mohli již v osm hodin vyrážet směr Mladá Boleslav. Cesta autobusem nám rychle utekla, a tak jsme už po deváté hodině vstupovali do bran Templu.

Zde jsme se rozdělili do čtyř skupinek (každé se ujala jedna paní průvodkyně) a vydali se na různá stanoviště. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o právu útrpném a obecně o středověkém soudnictví, povídali jsme si o rytířích (někteří z nás se dokonce navlékli i do rytířského brnění), zkusili jsme si husím brkem napsat hlaholici a náš výtvor jsme si následně zapečetili. Také jsme vážili i na středověkých vahách.

Mohli jsme si též koupit suvenýry v obchůdku v Templu nebo něco dobrého na trzích na náměstí. Bylo nám skoro líto, že už musíme jet zpátky do Prahy, protože se nám v Templu moc líbilo a velmi jsme si to tam užili.

Karolína Kavinová, 8.B
Foto: Marek David a Michaela Adámková

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-11-Stredovek-v-Templu/