Testy B1 (PET) 2022 –  jak to celé dopadlo [spoiler alert – fantasticky!!!]

Po menší pauze se Vám opět s radostí a hrdostí hlásí kroužek přípravného kurzu na zkoušku B1 PET, tj. Preliminary English Test.

V rámci přípravy na zkoušky Cambridge English spolupracuje naše škola s jazykovou školou Akcent, která je platinovým centrem pro jazykové zkoušky z angličtiny s právem zkoušet vlastní studenty i externí zájemce. Naše škola díky svým nadstandardním výsledkům patří mezi jedno z partnerských přípravných center cambridgských zkoušek s právem mít na svých stránkách logo „We prepare for CAMBRIDGE English Qualifications“.

V průběhu let počet našich úspěšných absolventů kurzů KET (A2) a PET (B1) převýšil více než stovku.

Na škole probíhal ve školním roce 2021/22 kurz přípravy na PET, který připravil žáky 6. – 8. tříd k červnovým zkouškám.

Škola zajistila pro zájemce i tzv. „mock-testy“, tzn. připouštěcí testy ke zkouškám, kde si na půdě naší školy mohli zájemci vyzkoušet přímo se zkušenými zkušebními komisaři z Akcentu své znalosti anglického jazyka, a to bez ohledu na to, zda navštěvovali nebo nenavštěvovali přípravný kroužek. Tohoto testování se zúčastnilo 40 žáků 6. – 9. tříd (a jedna odvážná dívka ze 4. třídy, které postup unikl o pár bodíků; za 2 roky to už určitě dopadne).

Z těchto 40 žáků uspělo 23, což je velký úspěch.

19 z nich v červnu 2022 absolvovalo v Akcentu testy PET. Všech 19 uspělo, přičemž 13 udělalo testy na vyšší úroveň, tedy B2 – First Certificate in English. B2 (FCE) certifikát znamená, že  žák je schopen mluvit a psát anglicky natolik, že může studovat či pracovat v anglicky mluvícím prostředí. Je to fenomenální úspěch, kterého jsme dosáhli poprvé za celá léta, po která naše žáky na zkoušky připravujeme.

A zde máme oněch 19 statečných (v abecedním pořadí):

 • BAZAL Richard, 7. B
 • ČÁBELKOVÁ Jana, 7. A
 • DRÁBEROVÁ Lucie, 7. B
 • FIALA Jonáš, 8. B
 • HÁJEK Antonín, 8. A
 • HLAVÁČKOVÁ Martina, 7. A
 • HOMOLKOVÁ Klára, 6. A
 • CHROUSTOVÁ Tereza, 9. A
 • JAREŠ Šimon, 7. B
 • KUCKOVÁ Adéla, 9. A
 • MAHEJ Denisa, 8. A
 • MATOUŠKOVÁ Julie, 7. B
 • OBERSTEIN Štěpán, 8. B
 • PARISOVÁ Karolína, 8. A
 • PAVLÁSEK Daniel, 8. B
 • PRACHAŘ Vojtěch, 6. A
 • SÁDLO Jakub, 8. A
 • SCHÄTZOVÁ Sofie, 8. B
 • VĚTROVEC David, 8. B

Jaroslava Davidová
vedoucí kroužku Příprava na PET
koordinátor mock-tests na ZŠ Filosofská